Презентація книги «Історія бібліотечної справи міста Кременчука»

30.01.2023Сьогодні, 30.01.2023 року, в Кременчуцькій міській публічній бібліотеці було презентовано книгу «Історія бібліотечної справи міста Кременчука», написану авторським колективом-працівниками бібліотек міста з нагоди 130-річчя історії бібліотечної справи Кременчуччини.
Дослідження дозволяє заповнити лакуни в історії нашого краю та історії України загалом, адже саме регіональна спадщина й формує загальнонаціональну картину певного історичного періоду.
Ця ґрунтовна праця є унікальною не лише для нашого міста, але й для України загалом. Автори зробили титанічну роботу, адже писати наукову працю з історії – надзвичайно складна й відповідальна справа, що потребує уважного опрацювання першоджерел, серед яких архівні матеріали, мемуарна спадщина працівників бібліотек тощо.
Авторами було відтворено не лише історію бібліотек починаючи з ХІХ століття, але й висвітлено історію бібліотечної освіти Кременчука. Мало кому відомо, що в 30-х роках минулого століття в нашому місті було відкрито бібліотечний технікум. Тобто сміливо можна стверджувати, що маємо майже сторічну історію підготовки фахівців з інформаційної діяльності в нашому місті!
Тож вітаємо колег-бібліотекарів! Бажаємо їм миру, здоров’я, натхнення, щасливої долі! Нехай слова вдячності й любові лунають на їхню адресу не лише у святкові дні, адже вони щодня повинні знати, наскільки їхня праця важлива у формуванні культурного простору нашої країни!