ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТЕЛЕМІСТ «ОДНА, ЄДИНА,
СОБОРНА Й НЕПОДІЛЬНА УКРАЇНА»

27.01.2023

У переддень державного свята — Дня Соборності – Полтавський національний педагогічний університет (ПНПУ) організував всеукраїнський телеміст «Одна, єдина, соборна й неподільна Україна». Захід присвятили 104-й річниці Акту Злуки між УНР і ЗУНР. У ньому взяли участь викладачі і студенти, вчителі шкіл краю, депутати Верховної та обласної рад, представники Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті, громадські діячі, державні службовці, воїни ЗСУ, науковці-гуманітарії 24 вищих навчальних закладів з більшості обласних центрів, у тому числі і викладачі кафедри ГНКМ КрНУ імені Михайла Остроградського.
Вітальні слова виголосили ректорка університету Марина Гриньова, Державний секретар Міністерства освіти і науки України Сергій Захарін, голова Донецької ОВА Павло Кириленко, депутати Полтавської облради, студенти.
Цікаву доповідь оприлюднила докторка кафедри ГНКМ, знана фахівчиня з історії України 20-го століття Ганна Капустян.
Лейтмотивом промов усіх доповідачів було переконання: однією із ключових запорук Української Перемоги у народній російсько-українській війні за незалежність є наша єдність, Соборність. Всі наголошували: дякуємо Героям ЗСУ за можливість творити на Полтавщині відносно мирне життя і в тому числі проводити ось такі важливі науково-просвітницькі заходи, спрямовані на утвердження української національної ідеї. До речі, зворушливою, емоційною складовою телемосту стало включення з російсько-українського фронту викладача кафедри історії України ПНПУ Романа Лугового. Він у лавах ЗСУ нині захищає соборність і територіальну цілісність України від ворожих російських зазіхань.
У телемості взяло участь понад тисячу учасників. Зроблено важливий крок до перемоги на історичному фронті, адже немає такого історичного періоду в історії України куди б не пхали свого носа російські пропагандисти під соусом науки чи публіцистики. У них завше зводиться все до брехні про неможливість українцями будувати свою державу, власне, відсутність нашої нації як такої, до безкінечних мантр про «єдіний народ». Та телеміст засвідчив протилежне і став кулею історичного батальйону по ворожій людиноненависницькій ідеології рашизму.