Участь д.і.н., професора, завідувача кафедри ГНКМ Володимира Маслака
у міжнародній науковій конференції
«Втрати війни та плани повоєнної відбудови України»,
що відбулася 26-27 жовтня 2023 року у Кракові

27.10.2023

26-27 жовтня 2023 року в Інституті безпеки та інформатики Університету Комісії національної освіти у Кракові відбулася міжнародна наукова конференція «Втрати війни та плани повоєнної відбудови України». До роботи конференції долучився д.і.н., проф. В.І. Маслак, який представив доповідь на тему: «Соціальні трансформації повоєнної України».

Головною метою конференції було вивчення людських, економічних і культурних втрат України у війні з російським агресором, а також сприяння миру, порозумінню та співпраці на міжнародному рівні в контексті ситуації в Україні.

Науковий захід уможливив поглиблене розуміння масштабів і наслідків втрат російсько-української війни, обговорення планів відбудови України після закінчення війни та шляхів підтримки цього процесу. Учасники конференції мали змогу поділитися ідеями та досвідом щодо відновлення українського суспільства й економіки та щодо інноваційних рішень і стратегій підтримки України у післявоєнний період.

Серед учасників конференції – науковці з Польщі та України (Львівський національний університет ім. Івана Франка, Волинський державний університет ім. Лесі Українки, Кременецький національний університет ім. М. Остроградського, Харківський політехнічний університет та Одеський національний університет ім. І. Мечникова). На заході були присутні понад 50 учасників, які наголосили на необхідності подібних зустрічей для обговорення проблем післявоєнної відбудови України.