ЗВІТ З НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ ЗА 2020-2023 РОКИ
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ А. ЛУШАКОВОЇ І Д. ГІГЕР «СВІТЛО ЗГАСЛОЇ ЗОРІ»
22 листопада 2023 року у Кременчуцькому краєзнавчому музеї презентували книгу Алли Лушакової, доцента кафедри ГНКМ, та Дар'ї Гігер «Світло згаслої зорі».
У книзі розповідається про історію першого вищого навчального закладу нашого міста – Кременчуцького педагогічного закладу вищої освіти, який існував у 1921–1941 роках (нині Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського).
– Так, на жаль, трапилося, що інститут, який випустив у світ кілька тисяч вчителів, був не просто знищений у роки Другої світової війни, але й поступово стерся з нашої пам'яті та пішов з нашої свідомості. Зрештою, у повоєнних путівниках нашого міста залишилося лише два речення, – «До війни у місті був педагогічний інститут» та в російськомовному виданні зазначалося, що у педагогічному університеті навчалося 586 студентів. І це, на превеликий жаль, усе, – говорить Алла Лушакова.
Вона розповіла, що поштовхом до написання книги послугувала розмова, яка відбулася близько 20 років тому. У 2005 році університет готував до видання альбом, присвячений 45-річниці заснування у місті загальнотехнічного університету, який на той момент вважався першим вищим навчальним закладом Кременчука.
– Наш ректор Михайло Загірняк, а він тоді тільки нещодавно вступив на свою посаду і не був кременчужанином, запитав у нас, – «Як трапилося так, що у Кременчуці, у місті історичному, великому, багатому, перший вищий навчальний заклад відкрився лише в 1960 році? До цього нічого не було у місті?». Ми не дуже впевнено, але сказали, що до війни у нас був педінститут, але ми про нього нічого не знаємо. Так ми почали подавати запити в різні місця та збирати інформацію, – говорить Алла Лушакова.
Книга обсягом 362 сторінки, з понад 200 ілюстраціями і складається з трьох розділів та додатків. У передмові подається дуже короткий нарис з історії освіти Кременчука від перших церковних шкіл 18 століття і до 1941 року. А також подається огляд основних літературних і архівних джерел на основі, яких написана книга.
Загалом матеріали для написання книги Алла Лушакова та Дар'я Гігер збирали близько 10 років. А текст писали упродовж двох років – з 2021 по 2023 роки (за матеріалами https://www.telegraf.in.ua/kremenchug/10123699-u-kremenchuci-prezentuvali-knigu-svitlo-zgasloji-zori.html).
Участь д.і.н., професора, завідувача кафедри ГНКМ Володимира Маслака
у міжнародній науковій конференції
«Втрати війни та плани повоєнної відбудови України»,
що відбулася 26-27 жовтня 2023 року у Кракові
26-27 жовтня 2023 року в Інституті безпеки та інформатики Університету Комісії національної освіти у Кракові відбулася міжнародна наукова конференція «Втрати війни та плани повоєнної відбудови України». До роботи конференції долучився д.і.н., проф. В.І. Маслак, який представив доповідь на тему: «Соціальні трансформації повоєнної України».
Головною метою конференції було вивчення людських, економічних і культурних втрат України у війні з російським агресором, а також сприяння миру, порозумінню та співпраці на міжнародному рівні в контексті ситуації в Україні.
Науковий захід уможливив поглиблене розуміння масштабів і наслідків втрат російсько-української війни, обговорення планів відбудови України після закінчення війни та шляхів підтримки цього процесу. Учасники конференції мали змогу поділитися ідеями та досвідом щодо відновлення українського суспільства й економіки та щодо інноваційних рішень і стратегій підтримки України у післявоєнний період.
Серед учасників конференції – науковці з Польщі та України (Львівський національний університет ім. Івана Франка, Волинський державний університет ім. Лесі Українки, Кременецький національний університет ім. М. Остроградського, Харківський політехнічний університет та Одеський національний університет ім. І. Мечникова). На заході були присутні понад 50 учасників, які наголосили на необхідності подібних зустрічей для обговорення проблем післявоєнної відбудови України.
Старший викладач кафедри ГНКМ Василенко Д.П. отримала
грант
від Fundacja imienia Krzysztofa Skubiszewskiego
01.04.2022 – 01.07.2022
Ст. викл. кафедри ГНКМ Василенко Д.П. отримала грант від Fundacja imienia Krzysztofa Skubiszewskiego (Польща, Варшава).
Фонд Кшиштофа Скубішевського, першого міністра закордонних справ Польщі після відновлення незалежності (1989–1993), був зареєстрований 18 травня 2011 року. Фонд працює в ім'я демократії, верховенства закону, прав людини та дотримання закону у міжнародних відносинах. З цією метою Фонд фінансує та організує наукові проєкти, зокрема міжнародний науковий обмін. Діяльність Фонду насамперед стосується Центральної та Східної Європи.
Темою гранту Василенко Д.П. стала «Polska operacja” w obwodzie Połtawskim w latach 30. XX wieku na podstawie analizy spraw represjonowanych Polaków».
Презентація навчального посібника «Імідж бібліотеки»
Кафедра ГНКМ давно й плідно співпрацює з соціокультурними установами регіону. 11 березня 2021 року, у межах цієї співпраці працівниками Кременчуцької міської централізованої бібліотечної системи для дорослих було організовано зустріч з викладачами кафедри, на якій було презентовано навчальний посібник «Імідж бібліотеки».
Автори навчального посібника Бутко Л. В., Маслак В. І., Василенко Д. П., Саранча В. І. та Шабуніна В. В. розказали про етапи роботи над науковою розвідкою, наголосили на актуальності дослідження іміджу сучасної бібліотеки в епоху переосмислення її ролі в суспільстві та її трансформації з метою забезпечення потреб сучасних споживачів.
Питання іміджу бібліотеки й бібліотекаря є актуальними й для працівників бібліотечної галузі, тому обговорення питань його покращення було надзвичайно активним.
Учасники зустрічі наголосили на необхідності активного запровадження сучасних технологій, інструментарію й методів в управління бібліотекою, зміни стилю управління, якнайшвидшого врахування всіх необхідних рекомендацій щодо покращення іміджу бібліотеки, що забезпечить швидкий розвиток і модернізацію бібліотечної установи.
Презентація монографії «Кременчук у жорнах репресій»
25 лютого 2021 року Кременчуцькою централізованою бібліотечною системою для дорослих було організовано презентацію монографії «Кременчук у жорнах репресій», співавторами якої є викладачі нашої кафедри Л. Бутко, Д. Василенко, В. Маслак, а також С. Сєзін, В. Ширай та Г. Москалик. Наукова розвідка присвячена репресіям сталінської влади проти населення Кременчука в період 20-30 рр. ХХ ст.
Автори поділилися враженнями з присутніми, серед яких були науковці, краєзнавці, учителі, студенти, учні старших класів, про процес народження книги, про специфіку опрацювання архівних матеріалів та з враженнями від роботи над такою морально складною темою «червоного» терору.
У першому розділі монографії висвітлено початкові кроки зі створення на Кременчуччині каральних систем ленінського уряду. Другий розділ присвячений трагічній долі церкв та духівників, які стояли на сторожі патріархального устрою українців, їхніх морально-етичних норм, освітньо-культурних традицій.
Окрім масових репресій за становою ознакою, у Радянському Союзі практикували й «національні операції» – єврейську, німецьку, польську. Власне останній, її перебігу й особливостям у Кременчуці й присвячений третій розділ. Четвертий розділ висвітлює масові репресії, спрямовані проти освітян Кременчука.
"Одна книга – 6 авторів. Презентація книги «Кременчук у жорнах репресій» і чому її варто прочитати?"
https://www.youtube.com/watch?v=Oz5ENKVeBDo
Ілюстрації до книги Люсі-Мод Монтгомері «Енн із Зелених Дахів» № 125275/ Кожухар Поліна Сергіївна, Бутко Лариса Валентинівна, Федоренко Світлана Анатоліївна, Лушакова Алла Миколаївна, Хміль-Чуприна Віта Віталіївна (дата реєстрації 02.04.2024)
Літературно-письмовий твір з ілюстраціями «Інтерактивна мапа: монументально-декоративне середовище Кременчука (твори, персоналії, локації)» № 125084 / Осадчий Віктор Володимирович, Федоренко Світлана Анатоліївна, Маслак Володимир Іванович, Бутко Лариса Валентинівна (дата реєстрації 26.03.2024)
Літературно-письмовий твір з ілюстраціями «Interactive Map: Monumental and Decorative Environment of Kremenchuk (Works, Personnel, Locations)» № 125048 / Осадчий Віктор Володимирович, Федоренко Світлана Анатоліївна, Бутко Лариса Валентинівна, Маслак Володимир Іванович (дата реєстрації 25.03.2024)
Збірка графічних зображень елементів фірмового стилю спеціальності 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності» № 124931 / Горошко Поліна Сергіївна, Бутко Лариса Валентинівна, Маслак Володимир Іванович, Осадчий Віктор Володимирович, Чернявська Ольга Володимирівна (дата реєстрації 20.03.2024)
Авторське свідоцтво «Твір образотворчого мистецтва «Логотип бібліотеки Кременчуцького університету імені Михайла Остроградського»» № 124708 / Усаченко Олеся Євгенівна, Бутко Лариса Валентинівна, Осадчий Віктор Володимирович (дата реєстрації 13.03.2024)
Авторське свідоцтво «Ілюстрації до літературної казки Івана Франка «Фарбований Лис»» № 124709 / Лук'яненко Надія Вікторівна, Бутко Лариса Валентинівна, Федоренко Світлана Анатоліївна, Маслак Володимир Іванович, Хміль-Чуприна Віта Віталіївна (дата реєстрації 13.03.2024)
Авторське свідоцтво «Аудіовізуальний твір «Вишивка «білим по білому»: семіотика та ідентичність культурного феномену Полтавщини»» № 124046 / Федоренко Світлана Анатоліївна, Маслак Володимир Іванович, Лушакова Алла Миколаївна (дата реєстрації 21.02.2024)
Авторське свідоцтво «Аудіовізуальний твір Пантеон українських графічних дизайнерів» № 124096 / Федоренко Світлана Анатоліїна, Осадчий Віктор Володимирович, Бутко Лариса Валентинівна, Маслак Володимир Іванович, Лушакова Алла Миколаївна (дата реєстрації 23.02.2024)
Авторське свідоцтво «Навчальний посібник «Лінгвістичний аналіз тексту: практикум» № 111328 / Алексеєнко Н. М., Бутко Л. В., Сізова К. Л., Шабуніна В. В. (дата реєстрації 27.01.2022)
Авторське свідоцтво «Стаття «The problem of alienation as a result of personality transformation in cyberspace» № 111766 / Тур О.М., Шабуніна В. В. (дата реєстрації 11.02.2022)
Авторське свідоцтво «Lesia Ukrainka and Mykhailo Hrushevskyi: creative connections and sociopolitical views» № 115173 / Тур О.М., Крот В.О., Шабуніна В. В. (дата реєстрації 11.10.2022)
Авторське свідоцтво «Значення культурно-дозвіллєвої діяльності в особистісному розвитку викладачів закладів вищої освіти» № 115170 / Тур О.М., Шабуніна В. В. (дата реєстрації 11.10.2022)
Авторське свідоцтво «Проблема трансформації особистості в сучасному інформаційному просторі» № 115171 / Тур О.М., Шабуніна В. В., Маслак В.І. (дата реєстрації 11.10.2022)
Авторське свідоцтво Усний твір «Charity traditions in Kremenchuk» № 107106 (дата реєстрації 06.08.2021 р.)
Авторське свідоцтво Усний твір «Ethnic mosaic in Kremenchuk» № 107104 (дата реєстрації 06.08.2021 р.)
Авторське свідоцтво Усний твір «The Kremenchuk holiday`s» № 107085 (дата реєстрації 05.08.2021 р.)
Авторське свідоцтво Усний твір «Етнічна мозаїка Кременчука» № 106997 (дата реєстрації 04.08.2021 р.)
Авторське свідоцтво Усний твір «Кременчуцькі свята» № 106996 (дата реєстрації 04.08.2021 р.)
Авторське свідоцтво Усний твір «Таємниця старої ікони» № 106995 (дата реєстрації 04.08.2021 р.)
Авторське свідоцтво Усний твір «The mystery of old icon» № 106994 (дата реєстрації 04.08.2021 р.)
Авторське свідоцтво Усний твір «Традиції благодійництва у Кременчуці» № 106993 (дата реєстрації 04.08.2021 р.)
Авторське свідоцтво Програмний продукт «Веб-платформа Фрактал» № 104043 (дата реєстрації 15.04.2021)
Авторське свідоцтво «Програмний продукт
«Сайт кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва Кременчуцького національного університету» № 103757 (дата реєстрації 05.04.2021)
Авторське свідоцтво «Ескіз з описом «Дизайн кабінету малюнку та живопису Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського» № 806807 (дата реєстрації 14.03.2019)
Авторське свідоцтво «Ескіз з описом «В’їзний знак «Кременчук» № 806811 (дата реєстрації 14.03.2019)
Авторське свідоцтво «Ескіз з описом «План-схема зони відпочинку Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського» № 806809 (дата реєстрації 14.03.2019)
Авторське свідоцтво «Ескіз з описом «Дизайн аудиторії для графічних робіт Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського» № 806810 (дата реєстрації 14.03.2019)
Авторське свідоцтво «Розпис стін в холі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського» № 86808 (дата реєстрації 14.03.2019)
Авторське свідоцтво «Ескіз з описом «План-схема Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського» № 81123 (дата реєстрації 21.08.2018)
Авторське свідоцтво «Макет презентаційних стендів Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського» № 81211 (дата реєстрації 05.09.2018)
Авторське свідоцтво «Програмний продук
«Пантеон визначних українців» № 77620 (дата реєстрації 14.03.2018)
Авторське свідоцтво «Програмний продук
«Комп’ютерний 3D тур музеєм ПАТ
«Крюківський вагонобудівний завод» № 72143 (дата реєстрації 18.05.2017)
Авторське свідоцтво «Програмний продук «Комп’ютерний 3D тур містом Кременчук» № 71548 (дата реєстрації 19.04.2017)