Міжнародна програма «Україна − Франція: міжкультурний діалог»

2020

Плідна співпраця Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського і Католицького університету протягом п’яти років дала підстави до укладання нової угоди, яку було підписано 19.12.2019 р. У рамках оновленої угоди на стажування і роботи над магістерським проєктом 20.02.2020 р. до КрНУ приїхав Валантен Ле Мер, який також взяв участь у проєкті кафедри ГНКМ «Україна − Франція: міжкультурний діалог».
За традицією в перший день знайомства із французьким гостем 10.03.2020 р. було проведено круглий стіл «Пізнаємо Європу разом», під час якого студенти І-ІІІ курсів спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» і «Менеджмент соціокультурної діяльності» мали можливість поспілкуватися із Валантеном, розширити знання з історії та культури Франції, дізнатися про освіту в Європі та життя й дозвілля французької молоді.
Особливу увагу і зацікавленість українських студентів викликала розповідь Валантена про своє рідне місто. Він родом із невеличкого й тихого містечка Комп’єнь (Compiègne), що розташоване на півночі Франції в регіоні Пікардія, на відстані 65 км на південний схід від Комп’єня розміщується Ам’єн, а за 71 км на північний схід – Париж. Не зважаючи на невелику кількість населення Комп’єнь має славетну історію, багату на визначні події. Через місто протікає річка Уаза, а поблизу самого міста Комп’єнь великий Комп’єнський ліс, в якому було підписано перемир’я, що закінчило Першу світову війну. Біля лісу побудовано королівський палац, де сьогодні розташовуються відразу три музеї: Другої імперії, старовинних автомобілів і музей імператриці. Найбільш вражаюча будівля − це ратуша Комп’єні, де розміщується муніципалітет, побудована в готичному стилі за Людовіка XII. Скульптурний ансамбль XIX ст. включає в себе статую Жанни д’Арк, яка була взята в полон в цьому місті бургундцями, а після віддана англійцям. Поруч з муніципалітетом розташований Музей статуеток, в якому знаходиться колекція військових фігур, макетів боїв з часів Стародавньої Греції до Другої світової війни, вона по праву вважається найбільшою в світі.
У другій частині зустрічі було проведено інтелектуальну гру «Ерудит-квартет», в якій три команди студентів кафедри ГНКМ (І-ІІІ курси) змагалися із французьким колегою. У цікавій і азартній боротьбі студенти відіграли три раунди: «Французькі пам’ятки архітектури», «Французька література», «Французький кінематограф та музика». За підсумками вікторини Валантен посів лише третє місце, залишивши «золото» і «срібло» студентам кафедри ГНКМ.
За листом-погодженням перебування В. Ле Мера в КрНУ мало тривати до 25.06.2020 р. і кафедрою ГНКМ для нього було розроблено низку заходів: екскурсії до музеїв Кременчука і Полтавщини, подорож на туристичну базу тощо. На жаль введення загальноукраїнського карантину у зв’язку із пандемією коронавірусу змусило французького студента в середині березня повернутися на батьківщину.

Лист-погодження Валантен