Міжнародна програма «Україна − Франція: міжкультурний діалог»

2019

У 2018-2019 н.р. стажування у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського проходило три французьких магістранта. В осінньому семестрі за програмою обміну в університеті перебували В. Кастель і П. Оггеро, а з 17.02. по 14.07.2019 р. готував свій річний підсумковий проєкт Антуан Ольє. 03.04.2019 р. на кафедрі ГНКМ було проведено круглий стіл «Україна – Франція: багатогранність культур», під час якого студенти 1 та 2 курсів спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» і «Менеджмент соціокультурної діяльності» мали можливість поспілкуватися зі студентом Католицького університету А. Ольє, дізнатися про освіту і культуру в країнах ЄС, життя й дозвілля французької молоді. Сам Антуан родом із провінції Бретань, що розташована в північно-західній частині Франції на великому півострові, між протокою Ла-Манш і Біскайською затокою. Під час діалогу з гостем англійською мовою студенти дізналися про одну з найцікавіших провінцій Франції з її численними пам’ятками архітектури, що нагадують про епоху Середньовіччя.
Українські студенти запитували також про особливості французького менталітету, найпопулярніші музичні й спортивні фестивалі, яскраві події в культурному житті Франції, працевлаштування молоді, враження від України та Кременчука. Вже традиційними стали обопільні запитання щодо національної кухні, звичаїв і культурних особливостей українців і французів. Під час чаювання з круасанами студенти ділилися мріями та планами на майбутнє. Антуан із задоволенням розповідав про свою родину, місто, в якому виріс, захоплення музикою і спортом, про навчання і друзів.
Особливо всім присутнім сподобався інтелектуальний двобій «Цейтнот», у якому кожен міг позмагатися з Антуаном у знанні географії, мистецтва й культури Франції. Слід відмітити, що у декількох номінаціях на знання культури Франції перемогу отримали українські студенти. Зустріч стала справді цікавим заходом, що сприяє міжкультурній комунікації та особистісному розвитку.
19.04.2019 р. викладачі кафедри ГНКМ В. І. Саранча і В. В. Шабуніна разом із студентами І-ІІ курсів і А. Ольє відвідали Департамент «Центр надання адміністративних послуг у м. Кременчуці». У межах екскурсії студенти не лише ознайомилися з історією створення установи, переліком і процедурою отримання адміністративних послуг, online-сервісом, функціями call-центру, основними принципами та завданнями роботи Департаменту, а й відвідали храмову кімнату, відкриту на території установи. Екскурсовод розповіла, що під час капітальної реконструкції колишньої ЗОШ № 14, де зараз розмістився ЦНАП, знайшли фундамент старообрядницької церкви ХІХ ст. та її нижній храм. У ньому залишилися цегляні аркові перекриття, а на стінах – фрески. Є велика ймовірність, що це залишки Свято-Покровської церкви, зруйнованої у 1930-ті рр.
Екскурсія до Кременчуцького музею авіації та космонавтики запам’яталася високим рівнем знань Антуана щодо подій Другої світової війни та його зацікавленістю історією бойового братства льотчиків авіаційного полку «Нормандія-Німан». Французький студент потоваришував із українськими колегами з кафедри ГНКМ, багато подорожував містом, відвідував культурні заклади. На згадку про Кременчук і Україну він придбав раритетний автомобіль ГАЗ-21 «Волга» на якому після закінчення навчання відправився у подорож до рідної Бретані.

Лист-погодження_Антуан_Ольє