Міжнародна програма «Україна − Франція: міжкультурний діалог»

2018

У період з 01 серпня по 21 грудня 2018 р. в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського працювали над річним проєктом студенти із Франції Вільям Кастель і Поль Оггеро. Окрім виконання практичної частини свого навчального плану наші гості проводили заняття на курсах з французької мови і взяли участь у заходах кафедри ГНКМ.
25.09. 2018 р. за участі гостей із Католицького університету і студентів кафедри ГНКМ відбувся круглий стіл «Україна-Франція: культура й мистецтво, освіта й наука». Діалог відбувався на англійській мові, якою в достатній мірі володіють як французькі студенти, так і їх українські колеги. Літературні й музичні уподобання французької молоді, проведення вільного часу, особливості отримання вищої освіти та перспективи працевлаштування, облаштування побуту студентів − ось далеко не повний перелік питань на які Вільям і Поль дали ґрунтовні відповіді. Не залишилися поза увагою національні кухні обох країн, питання гендеру і толерантності в Католицькому університеті, враження від України і Кременчука тощо. Хлопцям сподобалося наше гостинне місто, вони розповіли про членів своїх родин, запитували наших студентів про мрії та плани на майбутнє, виявилися гарними співрозмовниками – відкритими і комунікабельними.
У рамках святкування Дня визволення України від нацистських окупантів 30.10. 2018 р. студенти кафедри ГНКМ разом із П. Оггеро і В. Кастелем відвідали Кременчуцький музей авіації та космонавтики. У ході екскурсії доцент кафедри ГНКМ к. і. н. В. І. Саранча розповів про перший політ братів Райт, становлення авіації на теренах сучасної України, повітряних боях Першої світової війни, функціонуванні в Кременчуці у 1930-х рр. аероклубу. Студенти отримали інформацію про видатних українців-асів Другої світової війни − І. М. Кожедуба, Д. Б. Глінку, В. І. Боброва, І. І. Бабака, П. А. Гнидо, І. Н. Степаненка та ін. Окрема експозиція музею присвячена дівчатам-льотчицям, які відважно воювали з ворогом, не зважаючи на свій юний вік.
Наших французьких гостей особливо зацікавила розповідь директора музею А. М. Бишенка про бойовий шлях винищувального авіаційного полку «Нормандія-Німан», фронтову дружбу радянських і французьких пілотів. У залі, присвяченому історії освоєння Космосу, П. Оггеро і В. Кастель згадали про політ на кораблі «Союз Т-6» першого французького космонавта Жан-Лу-Кретьєна. Захід закінчився вшануванням пам’яті вітчизняних авіаторів, які загинули під час Другої світової війни за свою рідну землю і свободу народів Європи.
Під час перебування в Кременчуці студенти-французи активно займалися спортом, а Вільям Кастель навіть взяв участь у спортивному турнірі до Дня кафедри ГНКМ (08.11.2018 р.). В матчі з міні-футболу він грав за команду викладачів і відзначився «покером − забив у ворота студентів чотири м’ячі. У другій частині програми відбулися традиційні екскурсії містом, зустрічі на курсах французької мови, спілкування із студентами кафедри у повсякденному житті.

Лист-погодження_Кастел_Вiл_ям
Лист-погодження_Оггеро_Пол