Міжнародна програма «Україна − Франція: міжкультурний діалог»

2017

Восени 2017 р. відповідно до угоди про співпрацю до КрНУ прибув студент останнього курсу магістратури Католицького університету Ком Ферре. Протягом навчального семестру він готував підсумковий річний звіт на кафедрі систем енергоспоживання та енергетичного менеджменту і брав активну участь у заходах, підготовлених кафедрою ГНКМ в рамках проєкту «Україна − Франція: міжкультурний діалог». Так, 09.10.2017 р. за участі К. Ферре і студентів І-ІІ курсів спеціальностей 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності» і 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» проведено круглий стіл-семінар «Сучасна європейська молодіжна культура», під час якого учасники мали можливість отримати інформацію щодо отримання освіти і специфіки студентського життя в Європі. Першокурсники цікавилися розкладом занять, працевлаштуванням та дозвіллям молоді у Франції, враженнями К. Ферре від України та Кременчука.
Не залишилися поза увагою питання національної кухні, звичаїв і традицій. Як з’ясувалося, Ком Ферре народився в Сінгапурі, але у зв’язку з роботою батька був змушений часто змінювати місце проживання, тому йому вдалося побувати в багатьох країнах. Відкритий і комунікабельний, Ком після спілкування зі студентами погодився на їх пропозицію і відвідав університетський концерт до Дня захисника України (14.10.2017 р.) та виявив інтерес до можливості приєднатися до екскурсій Україною.
Наступного дня (10.10.2017 р.) для студентів ІІІ-ІV курсів було проведено тренінг-семінар «Знайомство з іноземними діловими партнерами» (за програмою дисципліни «Етика та психологія ділового спілкування»), який проходив на англійській мові. Друга частина заходу проходила у неформальній атмосфері, студенти старших курсів дізнавалися про подальші плани нашого гостя, його професійні вподобання. Далі програму продовжила вікторина «Цейтнот» між студентами кафедри ГНКМ і К. Ферре на знання французької літератури, кінематографу, музики і географії. У кінці заходу завідувач кафедри професор В. І. Маслак подарував французькому студенту книгу традиційних українських рецептів і подякував за теплу зустріч.
Протягом листопада-грудня 2017 р. за участі К. Ферре відбулися екскурсії до Кременчуцького музею авіації та космонавтики, ознайомлення із історією міста по маршруту «Вулицями старого Кременчука», неформальні зустрічі студентів кафедри ГНКМ із своїм французьким колегою.

Лист-погодження Ком Ферре