грантова діяльність

Грантова діяльність

Грант від Fundacja imienia Krzysztofa Skubiszewskiego

Старший викладач кафедри ГНКМ Д. П. Василенко з 01 квітня 2022 р. отримала грант від Fundacja imienia Krzysztofa Skubiszewskiego, яка орієнтована на науковців зі Східної Європи, що провадять свої дослідження у сфері демократії, верховенство права, права людини та поваги до закону в міжнародних відносинах. Термін гранту складає 4 місяці. Тема гранту: „Polska operacja” w obwodzie Połtawskim w latach 30. XX wieku na podstawie analizy spraw represjonowanych Polaków”. Cтипендія факультету «Artes Liberales» Варшавського університету
Старший викладач кафедри ГНКМ Д. П. Василенко отримала стипендію факультету «Artes Liberales» Варшавського університету, яка орієнтована на науковців зі Східної Європи, що провадять свої дослідження в сфері історії, культури, мистецтва, філософії тощо.
Термін стажування складав 1 місяць з 01.12.2019 по 31.12.2019 року. Тема стажування „Polska operacja” w obwodzie Połtawskim w latach 30. XX wieku na podstawie analizy spraw represjonowanych Polaków”. Під час перебування на стажуванні Д. Василенко аналізувала літературу за тематикою, мала зустрічі з фахівцями у галузі історії «польської операції» (В. Менджецький, Л. Заштовт, Р. Турковський). Окремим аспектом її дослідження була культурна самоідентифікація поляків, яких було репресовано у ході «польської операції» 1937-1938 років.

Участь у ХХІХ Wschodniej Skołe Letniej

Асистент кафедри гуманітарних наук, культури і мисецтва Василенко Дар’я Павлівна стала учасницею міжнародної ХХІХ Wschodniej Skołу Letniej, Studium Europy Wschodniej Uniwersytet Warszawski, яка проходила з 28 червня по 19 липня у Варшаві. Під час літньої школи Василенко Д. П. відвідувала лекції, провідних науковців у галузі історії, міжнародних відносин, права, філології та етнології. А також була учасницею семінару «Стародавня та нова історія», в межах якого виступила з рефератом на тему: «Operacja polska» w obwodzie Połtawskim w latach 30. XX wieku na podstawie analizy spraw represjonowanych Polaków».

Участь асистента кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва в конгресі Association for Slavic, East European, & Eurasian Studies (ASEEES) 2019

14-16 червня 2019 року асистент кафедри гуманітарних наук, культури і мисецтва Василенко Д. П. брала участь у міжнародному конгресі Association for Slavic, East European, & Eurasian Studies (ASEEES), який відбувся на факультеті гуманітарних і соціальних наук Загребського університету (Хорватія). Під час конгресу Василенко Д. П. була учасницею панелі «Struggles over Polish Identity», вона представила доповідь на тему: «Destruction of the self-identification of Poles by the Stalinist regime during the «Polish operation» in 1937-1938».

У межах конгресу отримала тревел грант від Міжнародноїї асоціації гуманітаріїв Стажування асистента кафедри українознавства Дар’ї Василенко у Варшавському університеті

Асистент кафедри українознавства Дар’я Василенко в 2017-2018 н. р. отримала стипендію Rządu RP dla Młodych Naukowców, місцем проходження стажування для неї було призначено найкращий університет Польщі – Варшавський університет Інститут історії. Стажування проходило з 1 вересня 2017 року до 30 червня 2018 року. Куратором стажування було призначено професора Катаржину Блаховську. За час стажування Дар’я Василенко відвідала та отримала заліки з десятьох предметів, серед яких: теорія культури, історія народів Європи, господарча історія, соціальна історія, історія Польщі в 1918-1939 роках, польська мова тощо. Як результат програми під керівництвом куратора було підготовлено наукове дослідження польською мовою на тему: «Porównawcza analiza ukraińskiej edukacji cesarskiej (1904-1907) i radzieckiej (1943-1953) w okresach obwodó Połtawskiego».