Новини

кафедри

Image

УЧАСТЬ КАФЕДРИ У ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

06.04.24

Кременчуцький університет імені Михайла Остроградського традиційно організовує дні відкритих дверей, на яких здійснюється презентація всіх спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.

Image

ЛЕКЦІЯ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

04.04.24

4 квітня викладачі і здобувачі освіти кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва прослухали лекцію завідувача інфекційного відділення Світловодської ЦРЛ Віктора Сідька на тему: «Профілактика туберкульозу в сучасному світі».

Image

ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ТЕАТРУ!

27.03.24

Міжнародний день театру, що відзначається 27 березня, був встановлений у 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру.

Image

ВІТАЄМО В КОМАНДІ ЕКСПЕРТІВ НАЗЯВО!

26.03.24

26 березня 2024 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було затверджено рішення щодо включення до Реєстру експертів для проведення акредитації освітніх програм зі спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа студентку другого курсу Анну Колотій.

Image

В УКРАЇНІ З 1 БЕРЕЗНЯ ДО 1 КВІТНЯ ТРИВАЄ МІСЯЧНИК БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ

18.03.24

Місячник спрямований на підвищення рівня освіченості населення з питань профілактики цього захворювання, упродовж цього часу проводиться весь комплекс заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації з поширенням туберкульозу.

Image

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА КАФЕДРИ В ЛІЦЕЯХ КРЕМЕНЧУКА ТА РАЙОНУ

18.03.24

Кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва надзвичайно активно здійснює профорієнтаційну роботу в ліцеях Кременчука та регіону, вважаючи її одним з основних напрямів своєї діяльності, а отже, систематично організовуючи заходи, які б стимулювали вибір молодою людиною, школярем майбутньої професії, що задовольняла б його прагнення та була затребуваною на ринку праці.

Image

УЧАСТЬ У ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКОМУ ПРОСВІТНИЦЬКО-ВИХОВНОМУ ОНЛАЙН-ЗАХОДІ, ПРИСВЯЧЕНОМУ 210-Й РІЧНИЦІ ВІД НАРОДЖЕННЯ Т. Г. ШЕВЧЕНКА

07.03.24

7 березня в університеті відбувся захід, організатором якого був відділ виховної та культурно-масової роботи за участі 160 слухачів. До цього просвітницько-виховного заходу були долучені й студенти наших спеціальностей.

Image

УЧАСТЬ У ХХІ МІЖРЕГІОНАЛЬНІЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНІЙ ВИСТАВЦІ «ОСВІТА ТА КАР’ЄРА»

24.02.24

23-24 лютого на базі нашого університету було проведено ХХІ Міжрегіональну спеціалізовану виставку «Освіта та кар’єра». Учасниками заходу були 11 закладів освіти Полтавського регіону, а також гості з Харкова.

Image

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

21.02.24

21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято нагадує про право кожної людини розмовляти рідною мовою.

Image

20 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20.02.24

>Щорічно 20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні відповідно до Указу Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні».

Image

ОГОЛОШЕННЯ

14.02.24

Відповідно до наказу ректора Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського проф. М. Загірняка від 03.01.2023 р. № 01-1 «Про внесення змін до графіка освітнього процесу здобувачів усіх рівнів вищої освіти та форм навчання на 2023-2024 н.р.» весняний семестр починається 26 лютого 2024 р.

Image

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

29.01.24

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут – українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.

Image

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ ЗА ПЕРШИМ ТА ДРУГИМ РІВНЯМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 022 ДИЗАЙН!

29.01.24

Щиро вітаємо К. Писаренко, здобувачку першого рівня вищої освіти за спеціальністю 022 Дизайн (випуск 2023 р.), з перемогою у Всеукраїнському конкурсі кваліфікаційних робіт за першим та другим рівнями вищої освіти зі спеціальності 022 Дизайн!

Image

ВІТАЄМО З УСПІШНОЮ АКРЕДИТАЦІЄЮ!

22.01.24

Вітаємо викладачів ОПП «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» і здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти з успішною акредитацією!

Image

Постери «Краса і сила українських жінок» прикрашають головний офіс Кременчуцького ЦНАПу

05.12.24

Головний офіс Кременчуцького ЦНАПу (вул. Покровська, 14) прикрашає виставка постерів «Краса і сила українських жінок» нашої випускниці 2023 року Дар’ї Дудіної (Воробйової).

Image

Вітаємо завідувача кафедри В. І. Маслака з нагородою Міністерства освіти і науки України!

26.12.23

26 грудня на засіданні вченої ради Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського завідувачу кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва В. І. Маслаку ректором М. В. Загірняком було вручено нагрудний знак «За наукові та освітні досягнення».

Image

Захист магістерських кваліфікаційних робіт

22.12.23

21 та 22 грудня відбувся блискучий захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Image

Участь у вебінарі «Актуальні питання забезпечення якості вищої освіти у закладах вищої освіти мистецького спрямування»

19.12.23

19 грудня 2023 року Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти провели вебінар «Актуальні питання забезпечення якості вищої освіти у закладах вищої освіти мистецького спрямування».

Image

Викладачі кафедри ГНКМ проф. Оксана ТУР та доц. Вікторія ШАБУНІНА взяли участь у міжнародному стажуванні “DIGITAL FUTURE: BLENDED LEARNING”

07.12.23

Викладачі кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва проф. Оксана ТУР та доц. Вікторія ШАБУНІНА успішно виконали надзвичайно цікаву, корисну та насичену програму міжнародного стажування “DIGITAL FUTURE: BLENDED LEARNING”.

Image

5 грудня – Міжнародний день волонтера

05.12.23

5 грудня весь світ відзначає Міжнародний день волонтера. Для українців сьогодні цей день набуває особливого значення.
Міжнародний день волонтера – свято кожного, хто за покликом серця допомагає і людям, і тваринам, не чекаючи подяк, нагород і визнання. Це свято є святом кожного, хто від щирого серця готовий підтримати ближнього.

Image

Наші студенти – стипендіати Фонду Катерини Ковшевич (США)

23.11.23

Здобувачі нашої кафедри, демонструючи високий рівень освітніх досягнень та активну соціальну позицію, регулярно отримують стипендії різних фондів, міського голови тощо.

Image

Вітаємо з Днем студента!

17.11.23

Дорогі студенти, вітаємо зі святом! У День студента всім вам - особлива шана й побажання успіхів і щастя!

Image

Фестиваль дебютантів «Університет шукає таланти»

16.11.23

16 листопада в нашому університеті відбувся Фестиваль дебютантів «Університет шукає таланти», присвячений Міжнародному дню студента, на якому й студенти-першокурсники нашої кафедри ще раз довели, наскільки вони талановиті!

Image

Лекція з економічної історії Кременчука

11.11.23

11 листопада 2023 року завідувач кафедри ГНКМ професор В. І. Маслак долучився до проведення оглядової лекції з економічної історії Кременчука.

Image

9 листопада - Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва

09.11.23

Сьогодні відзначають професійне свято люди, які присвятили себе благородній справі – відтворювати, зберігати та примножувати безцінні духовні скарби нашого народу.

Image

Звіт кафедрального осередку Наукового товариства студентів, аспірантів і молодих учених КрНУ

08.11.23

8 листопада відбулися збори наукового товариства студентів, аспірантів та молодих вчених (НТСАМУ) Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, на якому голова кафедрального НТСАМУ Маргарита Книш доповіла про результати наукової діяльності здобувачів нашої кафедри у 2022/2023 н. р.

Image

Участь в обговоренні перспектив реформування вітчизняної вищої освіти

03.11.23

02 листопада 2023 року викладачі кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва (проф. В. Маслак, доц. Л. Бутко, доц. В. Осадчий, доц. С. Федоренко) взяли участь в онлайн-зустрічі з заступником міністра освіти і науки України з питань вищої освіти М. Винницьким.

Image

Оголошення

01.11.23

Запрошуемо студентів, аспірантів та молодих учених взяти участь у VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «ЛЮДИНА В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ»

Image

Студенти кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва зустрілися з командою Суспільне Полтава

30.10.23

30-го жовтня у Кременчуцькому національному університеті відбулася зустріч журналістів Суспільне Полтава зі здобувачами освіти. Зустріч, до якої доєдналися й студенти нашої кафедри, проходила в університетській бібліотеці.

Image

Участь д.і.н., професора, завідувача кафедри ГНКМ Володимира Маслака у міжнародній науковій конференції

27.10.23

26-27 жовтня 2023 року в Інституті безпеки та інформатики Університету Комісії національної освіти у Кракові відбулася міжнародна наукова конференція «Втрати війни та плани повоєнної відбудови України». До роботи конференції долучився д.і.н., проф. В.І. Маслак, який представив доповідь на тему: «Соціальні трансформації повоєнної України».

Image

Вітаємо з Днем української писемності та мови!

27.10.23

Українська мова – це наша національна гордість. Вона є однією із найбагатших мов світу, це мова нашого народу, це мелодія душі, це пісня про красу і любов, це історія нашого народу, це наше коріння і наш дім.

Image

РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ 2023

27.10.23

27 жовтня вся країна писала традиційний Радіодиктант національної єдності-2023.

Image

Інформація про відкриту зустріч з експертною групою

26.10.23

З 01 до 03 листопада 2023 р. проводиться акредитаційна експертиза ОП «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (ID ОП в ЄДЕБО 22235) за спеціальністю 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа за другим рівнем вищої освіти.

Image

Вітаємо з ювілеєм!

23.10.23

Сердечно вітаємо з ювілеєм доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва Володимира Івановича Маслака!

Image

День захисників і захисниць України

01.10.23

Сьогодні, 1 жовтня, Україна святкує День захисників і захисниць України.

Image

Вітаємо з Днем працівника освіти!

01.10.23

Щиро вітаємо всіх освітян з професійним святом! Висловлюємо вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до учнів і рідного краю.

Image

Практичне заняття студентів-дизайнерів

01.10.23

1 жовтня 2023 року зі студентами-дизайнерами проф. Ганна Капустян провела практичне заняття по закріпленню теоретичних навичок по визначенню архітектурних стилей пам´яток національного значення у м. Чигирині.

Image

Вітаємо з Всеукраїнським днем бібліотек!

29.09.23

30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято символізує глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури.

Image

Просвітницький університетський вебінар для здобувачів вищої освіти перших курсів

26.09.23

Здобувачі перших курсів усіх рівнів вищої освіти та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка нашою кафедрою, 26 вересня 2026 р. долучилися до просвітницького вебінару, на якому були розглянуті питання інтернаціоналізації освітнього процесу, дотримання академічної доброчесності, запобігання корупції, булінгу, гендерної дискримінації в університеті тощо.

Image

Просвітницько-виховний захід, присвячений 222-й річниці М. В. Остроградського

22.09.23

Наш університет носить ім’я видатного українського математика, механіка і фізика з Полтавщини Михайла Остроградського, присвоєне розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 березня 2007 р. № 92-р.

Image

Участь у базовому тренінгу за програмою «Менеджмент молодіжних центрів та просторів»

21.09.23

19-21 вересня 2023 р. студент групи МСД-22-1 Владислав Клименко брав участь у базовому тренінгу за програмою «Менеджмент молодіжних центрів та просторів».

Image

Вступну кампанію’2024 розпочато!

18.09.23

18.09.2023 року викладачі кафедри відвідали коледж і провели профорієнтаційний захід щодо особливостей вступної кампанії 2024 року і переваг навчання в нашому університеті за спеціальностями 022 Дизайн, 028 Менеджмент соціокультурної діяльності та 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Image

Практичне заняття на базі інформаційних установ міста

18.09.23

18.09.2023 року здобувачі першого курсу спеціальностей 028 Менеджмент соціокультурної діяльності та 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа відвідали ЦНАП і Музей авіації і космонавтики.

Image

Чудовий недільний вечір у театрі комедії "Мо" під час перегляду вистави-комедії сучасного життя Слово на букву "В" заборонено!"

17.09.23

17.09.2023 р., відкриваючи театральний сезон, студенти кафедри ГНКМ переконалися, що театр - це мистецтво, яке не замінить телевізор і комп'ютер, у сцени є своя магія.

Image

Всеукраїнський флешмоб «Об’єднання спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

15.09.23

15 вересня 2023 р. викладачі кафедри ГНКМ, бакалаври та магістри спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Об’єднання спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Image

ХVІ Міжнародна науково-практична конференція"ІНФОРМАЦІЙНА ОСВІТА ТА ПРОФЕСІЙНО-КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ ХХІ СТОЛІТТЯ"

15.09.23

13-15 вересня 2023 р. в Одесі пройшла ХVІ Міжнародна науково-практична конференція "ІНФОРМАЦІЙНА ОСВІТА ТА ПРОФЕСІЙНО-КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ ХХІ СТОЛІТТЯ", до якої долучилися викладачі та магістри спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Image

Зустріч із студактивом

13.09.23

13 вересня здобувачі освіти другого (магістерського) рівня першого року навчання мали змогу ознайомитись із діяльністю представників студентського самоврядування в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського.

Image

«Квест першокурсника»

12.09.23

12.09.2023 р. відбулася неймовірна подія - «Квест першокурсника», в якій взяли участь представники груп МСД-23-1 і БІС-23-1.

Image

Чудовий день, чудовий відпочинок на природі у чудовій компанії!!!!

11.09.23

11.09.2023 студенти 1-4 курсів кафедри ГНКМ разом із викладачами провели день на базі відпочинку КрНУ.

Image

Конкурс на найкращий логотип бібліотеки університету

11.09.23

11 вересня відбулося урочисте вручення нагород студентам-учасникам творчого конкурсу.

Image

Конкурс "Я - студент"

04.09.23

Ми запрошуємо усіх взяти участь в нашому традиційному конкурсі «Я - студент!», який триватиме з 04 вересня до 01 жовтня.

Image

З Днем знань! Зі Святом першокурсника!

01.09.23

Шановні студенти, любі першокурсники! З початком нового навчального року! Хай у цьому році буде чимало сонячних днів, які надихатимуть та приноситимуть радість! Нехай Вас обiйдуть усі негаразди, а життя буде наповнене щасливими подіями, цікавими знайомствами, змістовним спілкуванням і новими знаннями! Море позитиву вам, миру, добра й перемоги!

Image

Вітаємо здобувачів бакалаврського рівня вищої освіти з врученням дипломів!

19.07.23

19 липня 2023 року відбулося урочисте вручення дипломів випускникам бакалавріату спеціальностей нашої кафедри.

Image

Сюжет про наші спеціальності на місцевому телебаченні

05.07.23

В КРНУ ім. Остроградського навчають за сучасними спеціальностями

Image

Дискусія «Майбутнє творів монументального мистецтва Кременчука»

01.07.23

01 липня 2023 року в м. Кременчуці в межах локації «Рок-кава» відбулась дискусія на тему: «Мозаїка Правда: чи ховати правду?”.

Image

Публікація у місцевій газеті про творчі здобутки викладачів нашої кафедри й студентів спеціальності 022 Дизайн

17.06.23

Як би міг виглядати центральний бульвар Кременчука, музей чи палац культури: ідеї і розробки КрНУ

Image

Вітаємо бакалаврів з успішним захистом кваліфікаційних робіт!

15.06.23

З 13 до 15 червня 2023 року відбувся захист здобувачами першого рівня вищої освіти освітніх програм «Дизайн», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та «Менеджмент соціокультурної діяльності» кваліфікаційних робіт.

Image

Курс «Історія української культури» Артура Арояна

03.06.23

3 червня 2023 року в рамках підвищення кваліфікації викладачі кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва долучилися до вивчення унікального курсу з історії українського мистецтва, що стартував у громадському культурно-освітньому просторі Козельщини «Smart Простір». Спікером заходу виступив мистецтвознавець, архітектор, захисник культурної спадщини України Артур Ароян.

Image

Відвідування Smart простору Козельщинської громади

03.06.23

03.06.2023 року, викладачі кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва з метою вивчення успішного досвіду соціальних трансформацій, зокрема реформування бібліотек за принципом існування чотирьох просторів, відвідали громадський культурно-освітній простір Козельщини «Smart Простір»

Image

Вітаємо із закінченням весняного семестру!

01.06.23

Вітаємо наших студентів із закінченням весняного семестру! Тепер можна дозволити собі розслабитися та гарненько відпочити! Бажаємо не губитися на лекціях та не ухилятися на практичних заняттях, щоб наступна сесія була набагато легшою та простішою.

Image

Наші студенти – експерти НАЗЯВО!

30.05.23

30 травня 2023 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було затверджено рішення щодо включення до реєстру експертів з акредитації освітніх програм за спеціальністю 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа наших студенток Д. Кривошапку (група БІС-19-1) і М. Книш (група БІС-21-1м).

Image

Поїздка на тур базу

29.05.23

29.05.2023 студенти кафедри ГНКМ разом із викладачами провели день на базі відпочинку КрНУ, де варили смачний куліш, смажили м'ясо, засмагали, грали у настільні ігри, у футбол та волейбол під чарівні звуки флейти Влади Чернової)

Image

Викладачі та студенти кафедри ГНКМ долучилися до наукового пікніка «Наука заради миру і безпеки»

20.05.23

20 травня 2023 року викладачі нашої кафедри та здобувачі вищої освіти долучилися до наукового пікніка, організованого нашим університетом до Дня науки в Україні. Викладачі представили свої найновіші розробки та досягнення наукових шкіл КрНУ.

Image

Вітаємо з Міжнародним днем музеїв!

18.05.23

Щорічно, починаючи з 1977 рок, світова музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв 18 травня, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культурної спадщини, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми.

Image

Вітаємо з акредитацією ОП «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»!

16.05.23

Сьогодні, 16.05.2023 року, на засіданні НАЗЯВО (протокол № 8(37) від 16.05.2023 р.) було одностайно ухвалено рішення про акредитацію ОП «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Image

Поїздка до Опішного

27.04.23

27.04.2023р. кафедрою ГНКМ було організовано, для здобувачів та працівників університету, поїздку до Опішного.

Image

День відкритих дверей у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського

22.04.23

22 квітня 2023 р. Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського запросив абітурієнтів та їхніх батьків на День відкритих дверей.

Image

Нагородження за реалізацію мистецького проєкту «Терапевтичні вітражі»

07.04.23

Сьогодні, 7 квітня 2023 року, директор департаменту освіти Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області Генадій Москалик нагородив грамотами студентів 1 курсу спеціальності 022 Дизайн за активну участь у реалізації на волонтерських засадах мистецького проєкту «Терапевтичні вітражі».

Image

Участь у воркшопі «Комунікації для менеджерів культури»

07.04.23

Доценти кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва В. Осадчий, Л. Бутко, О. Мацак, В. Маслак, В. Саранча, В. Шабуніна та здобувачі вищої освіти за ОП «Дизайн», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» і «Менеджмент соціокультурної діяльності» (В. Тітова, К. Шевченко, І. Гелеверя, Д. Кривошапка, К. Гейко, М. Книш, О. Юзва, Н. Пивняк, О. Григорова, А. Деркач) 03–04 квітня 2023 р. взяли участь у воркшопі «Комунікації для менеджерів культури», який проводився в межах Лабораторії культурної трансформації – серії практичних освітніх та нетворкінгових заходів, націлених на підтримку українських культурних менеджерів, представників громадського сектору та культурних діячів під час війни.

Image

Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році: ключові норми та основні новації

04.04.23

УМОВИ ТА ОБМЕЖЕННЯ ВОЄННОГО ЧАСУ; ПРІОРИТЕТНІСТЬ ЗАВДАНЬ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2023; ЗАГАЛЬНІ ЗАУВАЖЕННЯ; НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ 2023

Image

ОГОЛОШЕННЯ

31.03.23

Шановні вступники 2023 р., Український центр оцінювання якості освіти для ознайомлення розмістив демонстраційний варіант Національного мультипредметного тесту з української мови, математики, англійської мови та історії України

Image

Оголошення

22.03.23

Запрошуємо всіх охочих взяти участь у конкурсі із запуску й розвитку власного YouTube-каналу «Створюємо майбутнє україномовного YouTube разом!»

Image

Презентація книги «На вогняних рубежах. Кременчук 1941-1943»

21.03.23

21 березня 2023 р. за ініціативи доцента кафедри ГНКМ В. І. Саранчі та завідувача кафедри проф. В. І. Маслака відбулася зустріч студентів груп БІС-21-1 та ДЗН-22-1 з відомим кременчуцьким краєзнавцем, дослідником історії нашого міста періоду Другої світової війни, В'ячеславом Івушкіним. Протягом останніх десятиліть В. Е. Івушкін брав активну участь у наукових конференціях, організатором яких виступала наша кафедра, представляв цікаві доповіді, демонструючи свої знахідки з місць боїв у районі Гострої могили. Сьогодні він репрезентував результат своєї багаторічної кропіткої праці – перший том книги «На вогняних рубежах. Кременчук 1941-1943».

Image

Вебінар з підготовки кваліфікаційної роботи

16.03.23

Традиційно на початку весняного семестру для здобувачів вищої освіти 4 курсу ОПП «Дизайн», «Менеджмент соціокультурної діяльності» та «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» викладачі кафедри проводять вебінар, на якому висвітлюють питання підготовки кваліфікаційної роботи.

Image

ВІТАЄМО!

22.03.23

За визначні успіхи у навчанні і науковій роботі та за активну участь у громадському житті міста та університету, 12 студентів Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського отримали стипендію Кременчуцької міської ради на весняний семестр 2022/2023 навчального року. 27 лютого міський голова Кременчука Віталій Малецький урочисто вручив їм іменні сертифікати.

Image

Лекція на тему: «Мова й суспільство»

01.03.23

Сьогодні, 01.03.2023 р., у межах щотижневого підвищення кваліфікації, започаткованого у ЦНАПі нашого міста, та з нагоди Міжнародного дня рідної мови, який увесь цивілізований світ відзначав 21 лютого, викладачі нашої кафедри проф. В. І. Маслак і доц. Л. В. Бутко для працівників Центру прочитали лекцію «Мова й суспільство».

Image

Підведення підсумків II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

01.03.23

Упродовж 25–27 лютого 2023 р. в Полтаві відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення МАН України у 2022/2023 н. р., на якому представили свої наукові проєкти у 12 відділеннях понад 500 талановитих учнів нашої області.

Image

Урочисте відкриття II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

22.02.23

Сьогодні, 22.02.2023 р., у форматі онлайн-трансляції було урочисто відкрито II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН України.

Image

Проведення акредитаційної експертизи

22.02.23

З 20 до 22 лютого 2023 р. в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського у віддаленому (дистанційному) режимі проводилася акредитаційна експертиза освітньої програми «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (перший (бакалаврський) рівень).

Image

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

21.02.23

21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, яка є інструментом у збереженні духовного та матеріального спадку кожного народу.

Image

Курси з підвищення кваліфікації

15.02.23

15 лютого 2023 р. доцент кафедри ГНКМ Вікторія Шабуніна провела цикл лекцій з українського ділового мовлення для заступників директорів і вчителів шкіл Полтавської області з метою підвищення кваліфікації та професійної адаптації слухачів.

Image

Презентація книги «Історія бібліотечної справи міста Кременчука»

30.01.23

30.01.2023 року, в Кременчуцькій міській публічній бібліотеці було презентовано книгу «Історія бібліотечної справи міста Кременчука», написану авторським колективом-працівниками бібліотек міста з нагоди 130-річчя історії бібліотечної справи Кременчуччини.

Image

Студенти 1 курсу спеціальності "Дизайн" взяли участь у мистецькому проєкті "Терапевтичні вітражі"

24.01.23

У двох залах Інклюзивно-ресурсного центру №1 художнім розписом прикрасили 8 вікон. У проєкті взяли участь 8 студентів під керівництвом куратора - старшого викладача кафедри ГНКМ Ксенії Осадчої на волонтерських засадах.

Image

29 січня – День пам’яті героїв Крут

29.01.23

340 днів, як українці борються проти повномасштабної навали рф, і 105 років, як юні Герої Крут зробили майже неможливе ціною власного життя.
Згадаймо їх. Вони змогли в нерівному бою на кілька діб зупинили більшовицьку армію, яка насувалася на Київ.

Image

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТЕЛЕМІСТ «ОДНА, ЄДИНА, СОБОРНА Й НЕПОДІЛЬНА УКРАЇНА»

27.01.23

У переддень державного свята — Дня Соборності – Полтавський національний педагогічний університет (ПНПУ) організував всеукраїнський телеміст «Одна, єдина, соборна й неподільна Україна». Захід присвятили 104-й річниці Акту Злуки між УНР і ЗУНР. У ньому взяли участь викладачі і студенти, вчителі шкіл краю, депутати Верховної та обласної рад, представники Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті, громадські діячі, державні службовці, воїни ЗСУ, науковці-гуманітарії 24 вищих навчальних закладів з більшості обласних центрів, у тому числі і викладачі кафедри ГНКМ КрНУ імені Михайла Остроградського.

Image

22 січня – День Соборності України!

22.01.23

З Днем Соборності України!
Сьогодні виповнюється 105 років, як Українська Народна Республіка проголосила незалежність і виборола право бути самостійною.
У День Соборності України вшануймо загиблих захисників нашої держави та тих, хто продовжує крок за кроком відвойовувати захоплені ворогом території.

Image

Допомога українським захисникам

16.01.23

16 січня 2023 р. у стінах університету за дорученням американки Кейті Озтурк професор кафедри ГНКМ Ганна Капустян передала українським захисникам черговий квадрокоптер і кевларовий шолом, придбані на донати американських друзів, яких організувала американка Кейті Озтурк! В рамках Проєкту Кейті Озтурк "Ми з Україною!" раніше на фронт було передано: автівку, квадрокоптери, прилади нічного бачення, тепловізори, навушники, фільтри для води, медаптечки.

Image

Захист кваліфікаційних робіт магістрів

20.12.22

20.12.2022 р. відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів спеціальності 029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" в режимі онлайн.
Здобувачі вищої освіти презентували сучасні наукові розробки, демонструючи членам екзаменаційної комісії не тільки актуальність тематики, новизну і беззаперечну практичну цінність робіт, а й широкий спектр набутих компетентностей зі спеціальності.

Image

5 грудня - Міжнародний День Волонтера

05.12.22

Останнім часом українську націю характеризують як націю волонтерів. Небайдужі українці, генератори високого духу громадянського суспільства, віддають енергію власних душ, час, пожертви на шляхетну ціль - нашу Велику Перемогу над російським агресором.
Неоціненну допомогу Україні надають наші західні союзники і партнери. Громадськість Заходу докладає багато зусиль для підтримки хоробрих Українських Збройних Сил.

Image

Виставка до 300-річчя Григорія Сковороди

04.12.22

Здобувачі освіти кафедри ГНКМ відвідали бібліотечну виставку до 300-річчя Григорія Сковороди.
До 300-річного ювілею знаменитого українця у читальній залі університетської бібліотеки (корпус №1) відкрита тематична виставка «Невловний птах…». В експозиції представлені маловідомі портрети Григорія Сковороди та рідкісні книги.

Image

Щорічна зустріч ректора університету зі студентами

29.11.22

29 листопада 2022 р. відбулася щорічна зустріч ректора
Кременчуцького національного університету зі студентами.
Урочистості були присвячені Міжнародному дню студента. 38 найкращих з них за успіхи у навчанні та активну громадянську позицію були відзначені грамотами-подяками ректора КрНУ. Серед них і студенти кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва.

Image

Вітаємо з перемогою у творчому конкурсі!

23.11.22

До Дня українського козацтва та Дня захисника Вітчизни Міністерством освіти і науки України та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді було організовано Всеукраїнський бліц-конкурс українського патріотичного смайлу з метою консолідації та формування історичної свідомості українського народу, збереження національної пам’яті, належного вшанування подвигу наших захисників.

Image

Вітаємо з Міжнародним днем студента!

17.11.22

Вітаємо студентів спеціальностей 022 Дизайн, 028 Менеджмент соціокультурної діяльності, 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа з Міжнародним днем студента!
Студентство – воістину найкращий період життя. Бажаємо вам відчути на собі всю його красу. Нехай навчання дається легко, іспити складаються швидко, а вільного часу буде все більше.

Image

Всеукраїнська виставка до 300-річчя Григорія Сковороди

13.11.22

Студентка кафедри ГНКМ Валерія Тітова взяла участь у Всеукраїнській виставці до 300-річчя Григорія Сковороди
У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася Всеукраїнська виставка до 300-річчя Григорія Сковороди «Світ ловив мене… Філософія вільної України». В експозиції представлена робота студентки Кременчуцького національного університету Валерії Тітової, яка навчається на кафедрі ГНКМ за спеціальністю «Дизайн».

Image

9 листопада – День української писемності та мови.

09.11.22

Сьогодні, 9 листопада, в нашій державі відзначається День української писемності та мови.
Це свято було встановлене указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. Однак найголовнішою його ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть і основа буття.

Image

Стипендія міського голови

08.11.22

Вітаємо Валерію Лактіонову, студентку 4 курсу
спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
з отриманням стипендії міського голови!
Двічі на рік студенти нашого міста мають можливість отримувати стипендії міського голови за визначні успіхи в навчанні та науковій роботі, а також за активну участь у громадському житті навчального закладу стипендії.

Image

Cтипендія від американського Фонду імені Катерини Ковшевич

02.11.22

02 листопада 2022 року студенти КрНУ імені Михайла Остроградського отримали стипендію від американського Фонду імені Катерини Ковшевич.
За дорученням Президента Фонду др. Христини Дурбак стипендію вручила регіональний директор Фонду – професор Ганна Капустян.
Вітаємо студентів спеціальності 029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" Владислава Данченка, Поліну Кульбачко та Максима Осташка з отриманням стипендії.

Image

«Під Покровою. Захисникам України присвячується»

14.10.22

14 жовтня 2022 р. у Кременчуцькій художній галереї відбулось урочисте відкриття Всеукраїнської виставки «Під Покровою. Захисникам України присвячується».

Image

«Квест першокурсників»

03.10.22

3 жовтня 2022 р. у Кременчуцькому національному університеті пройшов щорічний квест першокурсників. До нього долучилися 13 команд з різних факультетів, у тому числі й студенти спеціальностей 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа та 028 Менеджмент соціокультурної діяльності. Мета заходу – познайомити першокурсників з університетом та його історією, а також з укриттями у навчальних корпусах.

Image

Дрони для ЗСУ!

30.08.22

Одним із сучасних типів зброї та розвідки є БПЛА, які суттєво підсилюють наземні війська. Війна в Україні продемонструвала наскільки важливим і визначальним може бути це озброєння. З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну стало зрозуміло, що в ЗСУ є серйозний дефіцит БПЛА. Разом з громадянським суспільством держава шукає можливості для поповнення цього виду озброєння.

Image

НАВЧАННЯ І РОЗВИТОК В УМОВАХ ВІЙНИ. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

10.05.22

10 травня 2022 р. кафедра ГНКМ долучилася до ВІДКРИТОГО ОСВІТНЬОГО МАРАФОНУ "НАВЧАННЯ І РОЗВИТОК В УМОВАХ ВІЙНИ. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!"

Image

«Не залишити відвідувачів без емоцій!»

21.10.21

Студенти спеціальності 022 Дизайн регулярно експонують власні мистецькі проєкти, беручи участь у різних виставках та творчих конкурсах. Так, у 2018 р. у виставкових залах Художньої галереї м. Кременчука було відкрито першу студентську виставку «Контрасти».

Image

* * *

01.11.21

Завідувач кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва, доктор історичних наук, професор Маслак Володимир Іванович нагороджений медаллю Академії педагогічних наук України “Ушинський К.Д.”

Image

18 травня викладачі кафедри привітали працівників Кременчуцького краєзнавчого музею з професійним святом

18.05.21

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.
Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums − Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.